Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu dla Nauczycieli "Nauczyciel..."

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w Ogólnopolskim Konkursie "Nauczyciel..." - złote myśli nauczycieli wychowania przedszkolnego o swoim powołaniu.

Głębokie i prawdziwe sentencje z życia wzięte. Ile nauczycieli, tyle przeżyć, odcieni emocji, wyobrażeń, porównań…przepiękna paleta. Jury nie mogło się naczytać i wyłonienie zwycięzców okazało się bardzo trudne. Każdy nauczyciel, który przesłał swoją sentencję już jest wygrany, bo umieć reflektować nad swoim powołaniem - to najpiękniejszy dar. Dziękujemy za Wasze osobiste przemyślenia. Ufamy, że zebrane w zbiorze złote myśli (aż 65!!! - i każda wyjątkowa!) staną się cenną pomocą w trudniejszych momentach nauczycielskiej drogi.

Oto wyniki:

I MIEJSCE: Nauczyciel wychowania przedszkolnego czasami jest jak kosmita: musi mieć oczy naokoło głowy, wielkie uszy by wszystkich wysłuchać, dziesięć par rąk do przytulania i jedno wielkie serce do kochania.

Justyna Dziwulska, Przedszkole Muzyczne Nutka, Siedlce

II MIEJSCE: Prawdziwy nauczyciel wychowania przedszkolnego ma głowę pełną pomysłów; uszy, które słyszą słowa niewypowiedziane; oczy, które widzą rzeczy niedostrzegalne; ręce gotowe do pomocy, serce otwarte dla każdego i siłę, którą dają mu wychowankowie.

Barbara Bamber, Gminne Przedszkole Publiczne im. Jana Brzechwy w Drawsku

III MIEJSCE: Być nauczycielem wychowania przedszkolnego to być przewodnikiem, Małym Księciem, który oswaja, wychowuje i pozwala dziecku odejść w drogę, którą nazywamy życiem.

Ewa Wiśniewska, Szkoła Podstawowa im. Margarethy Kamprad w Jarostach

 

WYRÓŻNIENIE 1: Nauczyciel wychowania przedszkolnego niczym cztery pory roku: pozwala rozkwitać niczym wiosna, dostarcza energii niczym lato, pomaga nabrać wiatru w żagle niczym jesień i krzepi niczym zima. 

Ewa Bartczak-Sroka, Szkoła Podstawowa nr 23 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, Toruń 

 

WYRÓŻNIENIE 2: Nauczyciel wychowania przedszkolnego jest jak malarz, na każdej twarzy dziecka potrafi namalować najpiękniejszy krajobraz życia!

Aneta Bralska, Przedszkole Miejskie Nr 17 w Ostrołęce

 

WYRÓŻNIENIE 3: Nauczyciel wychowania przedszkolnego sam jest uczniem - uczniem, który każdego dnia na nowo poznaje, co to znaczy być dzieckiem.

Sabina Korzuch, Niepubliczne Przedszkole Językowe Mundo Marino, Katowice

 

Życzymy pięknych chwil w swjej codziennej pracy i posłudze najmłodszym. 

 

Dyplomy oraz e-book zostaną rozesłane do uczestników do końca października. 

 

Pozdrawiam serdecznie w imieniu jury

i dziękuję za udział

s. Chryzanta Małgorzata ZIELIŃSKA